O nas

Jak działamy

Udzielamy pomocy około 90 bezdomnym kobietom i ich dzieciom, zapewniając im podstawowe świadczenia bytowe, gwarantując kompleksową pomoc w kierunku wychodzenia z bezdomności, poprzez szereg oddziaływań. Nasza oferta zapewnia specjalistyczną pomoc psychologiczną, pedagogiczną, socjalną, doradczą i terapeutyczną oraz udział w realizowanych projektach.

Zespół Stowarzyszenia stanowią zarówno pracownicy, członkowie, jak i zarząd Stowarzyszenia. Doświadczona kadra składa się m.in. z opiekunów, pracowników socjalnych, pedagogów, psychologów, pracowników administracyjnych oraz osób zarządzających. O prawidłowy stan techniczny budynków dbają konserwatorzy, a o to, by zimą było nam ciepło - palacze.

Pierwsza placówka - Schronisko dla Bezdomnych Kobiet z Dziećmi w Gdańsku przy ul. Sucharskiego 1, została stworzona w 2003 roku. Ze względu na stale rosnący krąg naszych podopiecznych w 2005 roku, podjęliśmy decyzję o utworzeniu drugiego domu pomocy - Noclegowni i Schroniska dla Bezdomnych Kobiet z terenu Trójmiasta i okolic. Natomiast w 2011 roku poszerzyliśmy naszą ofertę dla kobiet z dziećmi otwierając kolejną placówkę.

Od stycznia 2015r Stowarzyszenie świadczy usługi schronienia o podwyższonym standardzie dla bezdomnych osób wymagających opieki osób trzecich w tym pielęgniarskich.

O nas O nas O nas

Dom Samotnej Matki „Prometeusz” od stycznia 2017r mieści się w Gdańsku przy ul. Zakopiańskiej 40

Telefon: 58 301 88 32

O nas O nas O nas

Pokaż co lubisz!

Facebook:
Twitter:
Google+:
Nasza Klasa:
Zamknij [X]

Wybierz formę przekazu darowizny

PayPal

Przelew Bankowy

Millennium
NRB: 86 1160 2202 0000 0000 3621 1587

Stowarzyszenie Opiekuńczo – Resocjalizacyjne „Prometeusz”
ul. Sucharskiego 1
80 – 601 Gdańsk

Zamknij [X]
bg